+13 Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

"Rammstein"

2 posters
YazarMesaj
Hayko_Mode
Moderatör
Moderatör
Hayko_Mode

Erkek
Nereden ? : Ne yerdeyim ne gökteyim xD

"Rammstein" Empty
MesajKonu: "Rammstein"   "Rammstein" Icon_minitimeSalı Mayıs 27, 2008 4:53 pm

Ülke: Almanya

Kuruluş tarihi: Ocak-1994

Türleri: Dans metal
Endüstriyel metal
Neue Deutsche Härte

Üyeleri: Till Lindemann
Richard Z. "Scholle" Kruspe
Paul H. Landers
Oliver "Ollie" Riedel
Christoph "Doom" Schneider
Christian "Flake" Lorenz

Grup adını 1988 yılında yaşanan Ramstein hava kazası`ndan alır. Şov yapan 3 uçağın havada çarpışması ve bu uçaklardan birinin şovu izleyen kalabalığın üstüne düşmesi sonucu 67 izleyici ve 3 pilot hayatını kaybetmiştir. Grup bu yerin adına bir "m" harfi daha ekleyerek Rammstein adını almıştır. Bu kelime "şiddetle çarpan kaya" demek olup, aynı zamanda eski Roma silahlarından biri olan, XV. yüzyılın sonuna kadar kullanılan, kuşatılan bir şehrin veya kalenin sur ve kapılarını yıkmaya yarayan, koçbaşı`nın da Türkçe karşılığı sayılabilir.

Şarkı sözleri Almanca olmasına rağmen, Rammstein şöhretini kısa sürede Almanya dışına taşırmış ve tüm zamanların en çok bilinen Alman müzik grubu haline gelmiştir.

Üyelerin tamamı eski Doğu Almanya`dan gelmekte olup, özellikle Doğu Berlin ve Schwerin doğumludur.

Till Lindemann (Vokal)
Richard Zven "Scholle" Kruspe (Solo Gitar)
Paul H. Landers (Ritim Gitar)
Oliver "Ollie" Riedel (Bas Gitar)
Christoph "Doom" Schneider (Davul)
Dr. Christian "Flake" Lorenz (Klavye)
Riedel, Schneider ve Kruspe grubun asıl kurucularıdır. Kruspe kendi dillerinde müzik yapmaya önem veriyordu, ayrıca o sırada da grupta İngilizce bilen eleman olmaması da bu yöndeki eğilimi güçlendirdi. Till Lindemann`ın da vokalist olarak katılmasıyla birlikte grup seçmelere girmeye başladı. Paul Landers da bu sırada gruba dahil oldu. Son olarak da daha önceden Feeling B Paul Landers ile çalışmış olan klavyeci Christian Lorenz da gönülsüz de olsa Paul`ün ısrarları sonucu gruba girdi.

Albümleri:Rammstein bugüne kadar 5 tane albüm yayımladı. Herzeleid (1995), Sehnsucht (1997), Mutter (2001), Reise, Reise (2004), ve Rosenrot (2005). 5 Stüdyo albümünün yanında 2 de canlı performans albümleri vardır. Bunlardan Live aus Berlin 1999 yılında, Völkerball ise 2006 yılında yayınlanmıştır.Herzeleid iyi karşılanmıştı, fakat Sehnsucht albümüyle büyük çıkış gösterdiler. Bu albümün yarattığı daha iyi baskısı sonrası dağılacakları söylendiyse de Mutter albümünü çıkarmayı başardılar. Sorunlar ise Reise, Reise kayıtları esnasında aşıldı.

Son albüm Rosenrot, 28 Ekim 2005`de raflarda yerini aldı. Reise, Reise için kaydedilen fakat o albümde yer almayan, bu albüme adını veren şarkı da dahil olmak üzere 6 şarkıyı içermekle birlikte yeni kaydedilmiş şarkılar da bulunmaktadır.ve Yeni albüm hazırlıklarını tamamlayan Rammstein grup üyeleri kayıtlar için stüdyoya girdi. 30'a yakın şarkı hazırlayan grup, albümü yıl sonuna yetiştirmeyi ve sonrasında yaklaşık 2 yıl boyunca turnede kalmayı planlıyor...

Canlı performansların yanında grupla ilgili belgeseller de içeren DVD formatında yayınlanmış eserler ise, Live Aus Berlin (1999), Lichtspielhaus (2001)ve Völkerball (2006) 'dır.
* Lumina Alcárin ..
Admin
Admin
* Lumina Alcárin ..

Kadın
Nereden ? : Kimsenin qidemediqi, qidip de qöremediqi, qörüp de bakamadıqı yerdeyim! xD
Ruh Hali : "Rammstein" Aptalcq8

"Rammstein" Empty
MesajKonu: Geri: "Rammstein"   "Rammstein" Icon_minitimeSalı Mayıs 27, 2008 5:28 pm

America ve Mann Gegen Mann şarkıLarını çok seviyorum ^^ PayLaşım için saqoL. ^^
https://arti13.yetkin-forum.com
Hayko_Mode
Moderatör
Moderatör
Hayko_Mode

Erkek

"Rammstein" Empty
MesajKonu: Geri: "Rammstein"   "Rammstein" Icon_minitimeSalı Mayıs 27, 2008 5:36 pm

MéLanthe .. demiş ki:

böyle kıyaklar için teşekküre gerek yok.moderatör olarak görevimiz

NOT:arti13.yetkin-forum.com Türkçe konuş kampanyasına destek veriyor.Lütfen Türkçe konuşalım
* Lumina Alcárin ..
Admin
Admin
* Lumina Alcárin ..

Kadın
Nereden ? : Kimsenin qidemediqi, qidip de qöremediqi, qörüp de bakamadıqı yerdeyim! xD

"Rammstein" Empty
MesajKonu: Geri: "Rammstein"   "Rammstein" Icon_minitimeSalı Mayıs 27, 2008 5:40 pm

Hayko_Mode demiş ki:
MéLanthe .. demiş ki:

NOT:arti13.yetkin-forum.com Türkçe konuş kampanyasına destek veriyor.Lütfen Türkçe konuşalım

Ne diyorsun Batıkan yaa Very Happy ben K'yi Q yapmıyorum G yi Q yapıyorum. Bu Türkçe'ye zarar vermiyor.
Hayko_Mode
Moderatör
Moderatör
Hayko_Mode

Erkek

"Rammstein" Empty
MesajKonu: Geri: "Rammstein"   "Rammstein" Icon_minitimeSalı Mayıs 27, 2008 5:49 pm

MéLanthe .. demiş ki:
Hayko_Mode demiş ki:
MéLanthe .. demiş ki:

Ne diyorsun Batıkan yaa Very Happy ben K'yi Q yapmıyorum G yi Q yapıyorum. Bu Türkçe'ye zarar vermiyor.

farketmez sonuçta ecnebi harf kullanıyorsun xD
* Lumina Alcárin ..
Admin
Admin
* Lumina Alcárin ..

Kadın

"Rammstein" Empty
MesajKonu: Geri: "Rammstein"   "Rammstein" Icon_minitimeSalı Mayıs 27, 2008 5:54 pm

Hayko_Mode demiş ki:
MéLanthe .. demiş ki:
Hayko_Mode demiş ki:
MéLanthe .. demiş ki:

O zaman xD de yapmayalım. Suspect x te ecnebi harf :o
Hayko_Mode
Moderatör
Moderatör
Hayko_Mode

Erkek

"Rammstein" Empty
MesajKonu: Geri: "Rammstein"   "Rammstein" Icon_minitimeSalı Mayıs 27, 2008 6:01 pm

MéLanthe .. demiş ki:
Hayko_Mode demiş ki:
MéLanthe .. demiş ki:
Hayko_Mode demiş ki:
MéLanthe .. demiş ki:

O zaman xD de yapmayalım. Suspect x te ecnebi harf :o

doğru dediğini bildirmek isterim ve bir daha seninle laf dalaşına girmeyeceğime söylerim.

"Rammstein"
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ""Disturbed""